elektroliza wody

Woda alkaliczna – jak powstaje?

Woda jonizowana, jaką możemy spotkać w przyrodzie ma swoje źródło z lodowców, które nieustanie topnieją. Faktem jest, że zdecydowanie większość ludzi, a nawet praktycznie wszyscy nie mają możliwości picia takiej wody. W związku z czym warto poszukać innego sposobu by ja pozyskać.
Wodę jonizowaną można uzyskać podczas procesu elektrolizy. Istotą tego procesu jest przepuszczenie prądu elektrycznego, w wyniku czego wszystkie minerały w niej zawarte dzielą się na część alkaliczną o pH 7 i wyższym oraz kwaśną o pH mniejszym niż 7. Sole rozpuszczone w wodzie podczas wyżej opisanego procesu stają się dodatnimi jonami metali potasu, sodu, magnezu i wapnia) oraz ujemnymi zawierającymi np. chlor lub siarkę. W momencie ustania przepływu energii elektrycznej molekularny skład wody wraca do stanu sprzed elektrolizy.
Wielu ludzi zastanawiało się jak utrzymać stan rzeczy jaki jest osiągany podczas procesu elektrolizy. Efektem wieloletnich badań i doświadczeń stał się jonizator wody.
Podczas pracy jonizatora wody podobnie jak podczas procesu elektrolizy przepuszczany jest przez wodę podaną do niego, prąd o niewielkim natężeniu. Wytwarzają się dwa rodzaje wody. Woda żywa oraz woda kwaśna. Jonizator wody rozdziela je, dzięki czemu po ustaniu procesu elektrolizy woda nie wraca ona do pierwotnego stanu, a my możemy się cieszyć najlepszymi właściwościami wody alkalicznej.